Відомий дослідник минувшини, Почесний краєзнавець України Микола Савчук пропонує друге, доповнене видання з діалектології рідного села, в якому відкривається краса однієї з наших сільських говірок і талант її творців та носіїв.
Наші предки постійно удосконалювали місцеву говірку, збагачуючи її різними приказками, порівняннями, поетичними висловами. Поміж цих мініатюрних діалектних шедеврів є такі, які поширені на ширших теренах Галичини, на вужчих (Покуття й Гуцульщина), частково і в инших краях України, а є суто ключівські.
Видання створене за принципом: написання кожної одиниці якнайбільше наближене до великоключівської говірки, що, звісно, суперечить науковим вимогам. Але я вирішив подавати їх саме так, адже ніхто більше цього не зробить. Хай ці приказки й словосполучення будуть автентичними бодай у моїй книжці.
На словах подано наголоси, часто в дужках є приклади вживання сталих словосполучень та ин. Під більшістю приказок та ин. вміщено в дужках їхнє пояснення, а також розтлумачено багато слів з місцевої говірки.
У книжці вміщено 2060 зразків. Можна припустити, що в ХІХ—ХХ століттях мешканці Великого Ключева вживали щонайменше по 2500 таких приказок, приповідок, прислів’їв тощо, збагачуючи й прикрашаючи нашу сільську говірку.
Написать отзыв
Задать вопрос